neděle 3. ledna 2016

Novoroční předsevzetí (protože tentokrát to určitě vyjde ;) )


Ano i já jsem se už několikrát přesvědčila, že od pondělí nezačnu jíst zdravě, dávat pozor ve škole nebo mít nedej bože pořádek ve věcech. (A nezaspávat! A pravidelně cvičit! A chodit brzo spát! A chodit na přednášky! A neprojevovat přílišné nadšení z růžových věcí na veřejnosti! A odepisovat včas na emaily! A chodit k zubaři! A asi bych se nad sebou měla vážně zamyslet!;) )
Jenže první leden k "novým začátkům" tak nějak svádí. A tak jsem válení se na gauči u pohádek a rodinné sešlosti i letos doplnila usilovným plánováním, co všechno příští rok změním (a dřív než prvního samozřejmě nezačnu... protože to má být přece od prvního :D).

A protože všechno se daří lépe, když člověk začne něčím co mu jde dobře - začala jsem nakupováním :). Pod záminkou plánování a motivace jsem si objednala česko-slovenský Fitness diár. Nad způsobem komunikace knihkupectví jsem se docela zasmála: Eshop vyjádřil radost, že již brzy budu moct zabořit nos do své nové voňavé knížky, ujistil mě, že vánoční skřítci již pilně pracují na dodání mé objednávky a pro případ, že bych si přála stav objednávky sledovat mi poskytl "magické tlačítko" :).

Ježíšek přinesl inteligentní telefon s daty a všemi těmi vymoženostmi, které jste všichni používali již pár let :). Už mám staženo vše, co potřebuji: messenger, jewels (takovou tu hru) a běžeckou aplikaci ;).

Fitness diár mě je prima, líbí se mi stanovování cílů na jednotlivé měsíce, plánování cvičení na týden i hodnocení jak se to všechno vydařilo. Pro svůj způsob využití jsem si ale asi měla pořídit spíš něco jako fitness zápisník, protože v diáři je na můj vkus až moc místa věnováno - diáři :D. Prostě taková ta okénka na zapisování kdy jedu na dovolenou a dokdy napsat esej. Na to mám Google kalendář, takže v této knížečce mi spíš překáží. 
A asi si ani neumím představit, že bych Fitness diár nosila s sebou a před lidmi zapisovala na stránku sousedící se "zhodnocením největších úspěchů a prohřešků minulého týdne". Stačí, že se na to kolikrát jsem zaspala a kolik snědla čokolády musím koukat já :).
Když mi můj diář přišel (česká pošta přetáhla "dnes podáte, zítra dodáme" asi jen o týden) vrhla jsem se do jeho vyplňování plná motivace ani ne tak něco dělat, jako spíš plánovat jak budu něco dělat!

A tady mě parádně převezli! :D
S vyplňováním stránky vyhrazené na předsevzetí jsem si dala pořádnou práci. Promyslela jsem každou stránku svého života a napsala k ní nějaké cíle. Barevnými propiskami. A barva se střídala po řádku.
Otočila jsem stránku - a dozvěděla se, že mám vybrat jen tři nejdůležitější a zbytek škrtnout!
Chci říct, dává to smysl... skutečně se ze všech sil zaměřit na to důležité... nemít nereálně množství cílů... ale.. barevné propisky! :D
Nakonec jsem vybrala dva cíle obecné a jeden děsivý.
První dva jsou škola a sport. Nestěžovala bych si, kdybych dostala prospěchové stipendium a sport je něco kde se potřebuju a chci zlepšit. Konkrétnější kroky jak toho dosáhnout jsem si nechala pro plánování jednotlivých měsíců (leden je škaredý výpis esejů a zkoušek :/)...


No a ten děsivý cíl, to je vlastně jeden velký ošklivý rest co mi visí nad hlavou už snad půl roku. Cíl, který nechci říct nahlas, protože to by vytvořilo pořádný tlak na to ho splnit. A do kterého se mi vlastně moc nechce. 
Tak aspoň tady.
Motivuj mě internete.
Chtěla bych přepracovat téma bakalářky, přepsat ho jako review a opublikovat to. Mít opravdickou vědeckou publikaci i když nejde o výzkumný článek ale zatím jen review (= literární rešerše již objeveného, ale ideálně nabízející i nový úhel pohledu na téma). Je to oficiální, je to venku... Teď ještě začít :). A jedinečná šance ověřit hypotézu, že když se o své předsevzetí s někým podělíte, máte větší šanci na úspěch :).
Hezký nový rok! :)

https://www.pinterest.com/pin/105342078758451351/

Žádné komentáře:

Okomentovat